Didier Cuche

Didier Cuche a Lasse Kjus mají hodně společného. Oba jsou lyžařskými veterány a ve své době byli fenomenálními sjezdaři. Stali se Mistry světa, (Lasse 3x: Morioka1993 - kombinace a Vail 1999 SG, OSL/ Didier: Val d Isere 2009 - SG. Oba byli po řadu sezon ikonami a nejhodnotnějšími obchodními značkami Světového poháru.

Odchod z manéže cirkusu Světového poháru nemohl „Didi" načasovat lépe. Odešel na vrcholu a to je u sportovce známkou silné osobnosti. Když letos již popáté zvítězil v nejtěžším sjezdu světa v rakouském Kitbühelu, zažíval maximální satisfakci, maximální úspěch v podobě pokoření pomyslného rakouského krále Franze Klammera, který vyhrál Kitzbühel „pouze" 4x. Vzpomeňme si, jak teatrální byl jeho poslední závod při letošním finále SP. Podobné rozloučení s kariérou, u jeho třeba i výsledkově úspěšnějších předchůdců, si nepamatuji. Všichni ze závodníků v cíli po dojetí závodu demonstrovali CUCHE SYSTÉM – slavné sundávání lyže s otočkou. Svým nekompromisním postojem se stal zástupcem všech závodníků Světového poháru v diskuzích s lyžařskou federací FIS. Jeho slova byla považována za názor sjezdařů. Byl to takový „otec všech" závodníků. Věřím, že bude skvělým ambasadorem zn.Kjus.