Lyžařská bunda Kjus 7SPHERE HYDRO_BOT

Pravidla hry se mění - první lyžařská bunda s elektronicky ovládanou kontrolou odvodu vlhkosti je na světě

65 let uplynulo letos od okamžiku, kdy horolezecká legenda Hermann Buhl impozantním sólo výstupem zdolal jako první na světě osmitisícovku Nanga Parbat. Bez kyslíku. Nekonečný vrcholový hřeben tehdy absolvoval v košili a vlněném svetru.

Technologie outdoorového oblečení se od té doby za více než půl století poněkud posunuly. Dnes logicky vrstvíme oblečení, kombinujeme materiály a skládáme přes sebe více či méně propustné vrstvy tak, abychom se dobrali nějakého rozumného kompromisu mezi dvěma absolutními protiklady. Chceme odvést z těla co nejvíce vlhkosti vznikající pocením při fyzické aktivitě, přičemž se zároveň snažíme nepustit vlhkost skrz nejsvrchnější kus oblečení dovnitř a udržet tak tělo v suchu. Daří se nám to tu více, tu méně, ale nikdy to není, přiznejme si, optimální. Tedy až do teď.

Švýcarská značka Kjus založená v roce 2000 norskou lyžařskou legendou, olympijským šampionem Lasse Kjusem, je již léta známá svým nekompromisním přístupem ke kvalitě lyžařského oblečení. Není tedy překvapením, že průlom v technologii odvodu vlhkosti z lidského těla při sportovní aktivitě provedl právě Kjus. Na pomoc si přizval švýcarskou firmou Osmotex AG.

Vezměte norskou tradici života po stovky let spjatého s přírodou, přihoďte švýcarskou preciznost, okořeňte deseti lety výzkumu, vývoje a testování a… na stole vám právě přistála nejvýznamnější novinka od okamžiku, kdy byla veřejnosti před čtyřiceti lety představena vůbec první nepromokavá a přitom vlhkost odvádějící membrána. Je tu lyžařská bunda Kjus 7SPHERE HYDRO_BOT.

O co jde? Svůj vlastní skvěle fungující systém 7SPHERE spočívající v optimálním rozvrstvení větracích otvorů v různých vrstvách oblečení doplnil Kjus technologií HYDRO_BOT.
Úplně zjednodušeně? Zmáčknete tlačítko a elektronicky ovládaná membrána odvede pot z vašeho těla.

A trochu složitěji? Bunda 7SPHERE HYDRO_BOT využívá proces nazvaný elektroosmóza. V bundě jsou na nejvíce problematických místech na zádech umístěny dva panely sestávající z membrány disponující triliony pórů na metr čtvereční. Ty jsou pak obklopeny vodivou tkaninou. Stačí malý elektrický impuls, póry se promění v jakési mikro pumpičky a začnou aktivně odvádět pot ven z bundy. Vše je velmi rychlé, účinné a hlavně jednoduché na ovládání. Stačí zmáčknout tlačítko na integrované kontrolní jednotce přímo v bundě, nebo vše ovládat pomocí telefonu přes Bluetooth a příslušnou aplikaci.

7SPHERE HYDRO_BOT reprezentuje obrovský skok kupředu v našem poslání udržet lyžaře v suchu, teplu a pohodě od začátku dne až do poslední jízdy,“ říká Ken Kurtzweg, ředitel vývoje Kjus, přičemž jedním dechem dodává, že 7SPHERE HYDRO_BOT „prostě mění pravidla hry.“ A má pravdu.

Bunda 7SPHERE HYDRO_BOT je, pokud jde o odvod vlhkosti, více než desetkrát účinnější než bundy s klasickými membránami. Funguje dokonce tak, že čím více vlhkosti lyžař produkuje, tím pracuje rychleji, a to i v teplotách pod nulou, se kterými mají klasické membrány tradičně problém. Aplikace je dokonce schopná změřit množství potu procházejícího přes panely a následně vám prakticky poradit, jak nejlépe regulovat teplotu těla při lyžování.

Bunda Kjus 7SPHERE HYDRO_BOT však není pouze o převratné technologii elektronického odvodu vlhkosti. Disponuje všemi vychytávkami, které značka Kjus používá ve svých top modelech oblečení, a to počínaje ventilačním systémem 7SPHERE. Ventilační otvory na hrudi, vnitřku předloktí a na zádech zajišťují v kombinaci s ostatními vrstvami disponujícími systémem 7SPHERE pohodlné lyžování v plusových i mínusových teplotách.

Samozřejmostí je dále odnímatelná kapuce s kšiltem ovladatelná jednou rukou, dvousměrný vodu odpudivý YKK® zip, nebo patentovaný ventilační systém KJUS AC-Vent™. Patentovanými YKK® zipy disponují i přední kapsy a kapsa na skipas. Milovníky jízdy v prašanu pak potěší odnímatelný spodní límec a možnost připnutí bundy k lyžařským kalhotám.

Sečteno podtrženo. Lyžařská bunda Kjus 7SPHERE HYDRO_BOT je nekompromisní zbraní pro lyžaře, kteří od vybavení očekávají naprostý komfort, funkčnost a spolehlivost. Jde o naprosto exklusivní záležitost, která právě přichází na trh a k dostání je zatím v pár kusech pouze u vybraných obchodníků Total Sport, Ski&Golf v Čechách a na Slovensku Suwisport.

Kjus SKI

Kjus FRX

Kjus Active Lifestyle